19 Maj 2013
FacebookTwitterRSS Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. zenicablog android16x16

ekran

telekabel

tehnomax

sony

radioq

mojportal

baner podrzite

avaz2

nedjelja, 02 Septembar 2012 07:57

Jarić i Montiljo u sjedištu ZDK

Premijer Plevljak i ministar Mirko Trifunović ugostili su zeničkog pisca Abida Jarića, autora priče “Gorki miris mirte” za koju je osvojio drugu nagradu na Međunarodnom književnom konkursu “Simha Kabiljo”, u organizaciji zagrebačke židovske kulturne scene “Bejahad”. Susretu u sjedištu ZDK prisustvovao je i Jakob Montiljo, predsjednik jevrejske općine Zenica.

 

Dogovoreno je da se u u okviru obilježavanja Evropskog dana jevrejske kulture u Zenice, koji se obilježava u prvoj sedmici septembra, upriliči promocija nagrađene priče “Gorki miris mirte”. Promocija će se održati u srijedu, 5. septembra sa početkom u 19, 30 sati u Singogi u Zenici u organizaciji Jevrejske općine Zenica. Inače, na Međunarodnom književnom konkursu “Simha Kabiljo”, u organizaciji zagrebačke židovske kulturne scene “Bejahad, pored Abida Jarića iz Zenice, učestvovali su i autori iz nekoliko evropskih zemalja, SAD i Azije, a priče su govorile o jevrejskom životu.


Pres služba ZDK

Zenicablog