04.juli 2015.god.

Treći dan EP za košarkašice U20 – B divizija.
Treća pobjeda bh. košarkašica na prvenstvu.
Švedska – BiH 46:77 (+31)

U zadnjoj utakmici trećeg dana Evropskog prvenstva B divizije za košarkašice do 20 godina, koje se igra u Podgorici u Sportskom centru „Morača”, sastale su se dvije neporažene reprezentacije nakon dva kola.
To su ekipe Švedske i Bosne i Hercegovine. Završeno je visokom pobjedom Bosne i Hercegovine (+31 poen).
Rezultat: Švedska – BiH 46:77 (21:25), (10:16), (11:24), (4:12);

Nakon pobjeda nad Grčkom u 1.kolu i Crnom Gorom u 2.kolu naše košarkašice pobjedile su, ubjedljivo, i svoje vršnjakinje iz Švedske.
U svim četvrtinama naše košarkašice su bile bolje i zabilježile su vođstvo u svakoj dionici. Na poluvremenu smo imali 10 poena prednosti (31:41).
U drugom poluvremenu naše protivnice postigle su samo 15 poena, a mi smo postigli 36 poena za konačnih + 31 poen (46:77) u korist bh. reprezentacije.
Superiornost naših igračica ponovo je dokazana i one su uz Austriju jedine neporažene na ovom Evropskom prvenstvu u prva tri kola.
Najefikasnija i najbolja u našim redovima ponovo je bila Marica Gajić sa double-double učinkom od 25 poena i 12 skokova uz tri asistencije, dok je Melisa Brčaninović dodala 12 poena, a Nikolina Babić 11 uz pet skokova. Najviše poena u ekipi Švedske postigla je Elin Ljunggren sa 12 poena.
Od zeničkih košarkašica, Nedžla Kovačević provela je u igri oko 10 minuta i postigla 6 poena i imala 6 skokova. Anida Ćorović provela je u igri oko 4 minute i imala je jednu asistenciju.