Poraz bh. košarkaša: Hrvatska – BiH 77:76

Drugi dan EP za košarkaše U18 – A divizija – Poraz bh. košarkaša od Hrvatske – Od gotovog veresija! – Hrvatska – BiH 77:76
Drugog dana Evropskog prvenstva A divizije za košarkaše do 18 godina, koje se igra u Grčkoj, naša selekcija je igrala je protiv selekcije Hrvatske. Završeno je pobjedom Hrvatske
Rezultat: Hrvatska – BiH  77:76  (11:24), (18:23), (23:15), (25:14);
Naša selekcija napravila je od gotovog veresiju! Naime, u 24.minuti imali smo vođstvo od 24 poena razlike (30:54) i do kraja utakmice (oko 16 minuta) uspjeli smo to sve da prokockamo i na kraju budemo poraženi sa 77:76 i da se oprostimo od finalne završnice prvenstva.
Počelo je veoma dobro po našu reprezentaciju i imamo visoko vođstvo od 2:12. U toku prve dionice imamo i + 13 poena u dva navrata (7:20) i (11:24), sa kojim je i završena prva dionica.
U drugoj dionici nastavljamo sa odličnom igrom i stalno povećavamo vođstvo i do + 21 poen (24:45). U samom finišu dionice ekipa Hrvatske samo smanjuje našu prednost na + 18 poena (29:47) i ovo je rezultat prvog poluvremena.
Nastavak utakmice donosi veliki preokret, jer od rezultata 30:54 (+24 poena) za naše momke, ekipa Hrvatske pravi seriju od 15:2 i smanjuje na podnošljivih 45:56. Do kraja treće dionice naši se malo bude i na odmor se odlazi sa + 10 poena (52:62).
U zadnjoj dionici nastavlja se agonija naših momaka i Hrvati se opasno približavaju na samo 3 poena zaostatka (63:66) na sedam minuta do kraja. Naši se ponovo „vade“ i odlaze na +7 poena (65:72) na tri minute do kraja utakmice. Međutim, u finišu utakmice ekipa Hrvatske se bolje snalazi i koristi greške naših momaka, te uspjevaju da prvi put izjednače na 72:72 na 1,58 do kraja. Hrvati prvi put prelaze u vođstvo na jedan minut do kraja (75:74), a drugi put na 10 sekundi do kraja za konačan rezultat i veliku pobjedu od 77:76. Zadnju dionicu Hrvatska je dobila sa 25:14.
Najefikasniji u redovima Bosne i Hercegovine danas je bio Enis Memić sa 20 poena, a imo je i 5 skokova.
Zeničanin Ibrahim Durmo proveo je u igri  oko 15 minuta i imao je 3 skoka.
U redovima Hrvatske najefikasniji je bio Ivica Zubac sa 15 poena, a imao je i 13 skokova.

Donosimo sastav naše ekipe, poeni, skokovi i asistencije (selektor Marko Trbić):

15 A. Piric 2 2 1

Donosimo raspored utakmica bh. reprezentacije, datum i satnicu u grupnoj fazi takmičenja:
Četvrtak, 23.07. BiH – Litvanija 50:73
Petak, 24.07. Hrvatska – BiH  77:76
Subota, 25.07. Grčka – BiH (20,15h)

Već smo objavili da prvenstvo traje od 23. jula do 02.avgusta 2015.godine. Na prvenstvu učestvuje 16 reprezentacija svrstanih u 4 grupe. Reprezentacija BiH se nalazi u D grupi zajedno sa ekipama Litvanije, Grčke i Hrvatske.
Nakon takmičenja u grupama prvenstvo se nastavlja utakmicama za plasman. U finalni dio prolaze tri ekipe iz svake od 4 grupe i formiraju dvije nove grupe sa po 6 ekipa (E i F). Ekipe koje ne prođu prvi krug igraju utakmice za plasman od 9.do 16.mjesta zajedno sa 4 ekipe koje ne prođu drugu rundu finalnog dijela (iz grupa E i F, nap. a.).
Titulu prvaka Evrope U18 u A diviziji brani ekipa Turske, koja je prošle godine na prvenstvu u Turskoj u odlučujućoj utakmici bila bolja od ekipe Srbije (85:68). Bronzu je osvojila ekipa Hrvatske  nakon pobjede nad ekipom Grčke(75:71).