Poraz košarkašica Čelika u Podgorici

KŽK Čelik se plasirao u Superligu MŽRKL

Poraz košarkašica Čelika u Podgorici – Deveto kolo Međunarodne regionalne lige. ŽKK Budućnost Bemax – KŽK Čelik 71:63; U 9. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), grupa „B“, za sezonu 2015/2016, košarkašice Čelika gostovale su u Podgorici kod lidera na tabeli, ekipe Budućnosti Bemax.

Pobjedila je, očekivano, ekipa Budućnosti Bemax nakon velike i ravnopravne borbe.
REZULTAT: ŽKK BUDUĆNOST BEMAX – KŽK ČELIK 71:63 (14:15), (20:16), (16:16), (21:16);

Početak u 19h; Dvorana Morača; Gledalaca: 450; Sudije: Mijalkovski, Klinčarov i Lalkov, delegat Begović ;

Sastav KŽK Čelik i poeni:
Gagić Zvjezdana, Ćorović Anida, Mitrašinović Anđelika 7, Kovačević Nedžla 2, Kalušić Aida 4, Zeljković Milica, Heljić Sara, Popović Nataša 14, Kapor Tamara 20, Iriškić Aldijana 16. (Trener Slobodan Kecman, pomoćnik Eldar Durmić);

Najefikasnije kod Čelika bile su: Tamara Kapor 20, Aldijana Iriškić 16, Nataša Popović 14 (double-double učinak od 14 poena i 15 skokova);
Kod Budućnosti Bemax najefikasnije: Matović I. 18, Raković K. 14, Popović J. 12 poena;

U prvoj dionici igralo se, uglavnom, koš za koš i ekipe su se stalno smjenjivale u vođstvu. Na kraju dionice bilo je minimalnih 14:15 za košarkašice Čelika.

Drugu dionicu bolje otvaraju domaće košarkašice. Sa mini serijom od 7:0 prelaze u vođstvo od +8 poena (25:17). Do poluvremena Zeničanke igraju bolje i smanjuju vođstvo domaćih na -3 poena (34:31), što je i rezultat na poluvremenu. Ovu dionicu dobila je ekipa Budućnosti sa 20:16.

Tokom treće dionice vođena je ravnopravna borba, ali su domaće košarkašice uspjele održati prednost sa kraja prvog poluvremena. Ova dionica završena je neriješeno 16:16, odnosno na kraju treće dionice ostala je ista prednost Budućnosi kao i na poluvremenu od + 3 poena (50:47).

Zadnju dionicu bolje otvaraju Zeničanke sa mini serijom od 0:5 i prelaze u vođstvo od 50:52 i u narednim minutama ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Gošće su imale zadnje vođstvo u 38.minuti (59:60), ali su do kraja utakmice domaće zaigrale odlučnije i zabilježile pobjedu od 8 poena prednosti (71:63), što je i najveća prednost jedne ekipe na utakmici. Od 38.minute utakmice do kraja domaće su postigle 12, a gošće samo 4 poena. U zadnjoj minuti utakmice dosuđena je tehnička greška treneru-klupi Čelika pri rezultatu 67:63 za domaće zbog jedne sudijske odluke.

U narednom, 10. kolu (zadnje kolo prvog dijela takmičenja), košarkašice Čelika su domaćini ekipi Kvarnera iz Rijeke.