Ubjedljiva pobjeda košarkašica KK Jumper Taurus u Banjoj Luci

U utakmici 1. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2024/2025, košarkašice KK Jumper Taurus su bile, večeras, 12.10.2024.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK Mladi Krajišnik u Banjoj Luci.

Nova takmičarska sezona počela je nakon nešto više od 5 mjeseci pauze.

Utakmica je odigrana u SD „Obilićevo“ Banja Luka pred oko 100 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe ŽKK Mladi Krajišnik i zeničke ekipe KK Jumper Taurus, zasluženu i ubjedljivu pobjedu su ostvarile košarkašice KK Jumper Taurus iz Zenice.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK MLADI KRAJIŠNIK – KK JUMPER  TAURUS 51:67 (17:13), (7:11), (11:28), (16:15);

Sastav ekipe KK Jumper Taurus, poeni:

Elma Feukić 10, Almedina Ahmić 8, Adna Omerdić 5, Amina Smaka 17, Sajra Huskanović (cap) 6, Nađa Bikić, Ema Mačkić 12, Kanita Smajić 2, Lamija Bilić, Arduana Delić, Ines Podojak 7, Hena Krehić; (Trener Eldar Durmić, pomoćni trener Vedran Kulalić).

Najefikasnije kod KK Jumper Taurus Amina Smaka sa 17, Ema Mačkić 12 i Elma Feukić 10 poena.

U redovima ŽKK Mladi Krajišnik najefikasnije Bojana Radić sa 17 i Andrea Vuković 10 poena i one su ujedno imale i double-double učinak od još 10 i 13 skokova;

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen, 24:24. Prvu četvrtinu su dobile domaće košarkašice Mladog Krajišnika sa 17:13, a uzvratile su, sa istom razlikom, gošće iz Zenice, 7:11.

Odlučujuću prednost za konačnu pobjedu košarkašice Jumpera su ostvarile u 3.četvrtini, koju su dobile ubjedljivo sa 11:28, pa je rezultat na kraju 3.četvrtine 35:52 za Jumper. Posljednju četvrtinu su dobile domaće košarkašice Mladog Krajišnika sa 16:15 i samo su ublažile poraz za jedan poen, za konačnih i zasluženih 51:67 za Zeničanke.

U narednom, 2.kolu košarkašice KK Jumper Taurus su domaćini ekipi Feniks iz Banja Luke.