Vrijedna pobjeda košarkašica Čelika BH Telecom u Brčkom nad ekipom Lavovi

Igrano u SD Brčko Distrikt TSC pred oko 50 gledalaca. Početak u 14 sati.

U utakmici 1. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2024/2025, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK „Lavovi“ u Brčkom. Vrijednu pobjedu u ovom susretu ostvarila je gostujuća ekipa KŽK Čelik BH Telecom.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

ŽKK „Lavovi“ – KŽK Čelik BH Telecom  60:68  (13:26), (14:20), (14:9), (19:13);

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni, najviše skokova:

Marijana Šehovac 1, Amna Isaković 15, Marina Ristić 4,  Ajla Selimović (cap) 22, Zerina Kadić 12, Merjem Halač, Emina Zukić, Emana Pašalić, Brittney Seymour 14 poena +10 skokova, Iman Alić; (Trener Aida Kalušić, pomoćni trener Nedim Šišić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović 22, Amna Isaković 15, Brittney Seymour 14 poena +10 skokova i Zerina Kadić 12 poena.

Kod Lavova najefikasnije Jelena Lazarević 16, Cannah Cooper 12 i Sara Đokić 11 poena;

Nova takmičarska sezona počela je nakon nešto više od 5 mjeseci pauze.

Prvu četvrtinu dobile su gostujuće košarkašice, Čelik BH Telecom, sa 13:26, duplo veći broj poena gošći.

I u drugoj četvrtini dominiraju košarkašice Čelika, dobile su četvrtinu sa 14:20, pa je na poluvremenu 19 poena prednosti za Čelik, 27:46.

U trećoj četvrtini nešto bolja igra domaćih košarkašica Lavova, ali gošće održavaju stečenu prednost, pa je na kraju treće četvrtine plus 14 poena za Čelik, (41:55).

U posljednjoj četvrtini domaće još smanjuju prednost gošći, dobile su i ovu četvrtinu sa 6 poena prednosti (19:13), pa je na kraju utakmice plus osam poena za Zeničanke, zasluženih i vrijednih 60:68.

Sve košarkašice iz ekipe Čelika dobile su priliku da nastupe u ovom meču.

Double-double učinak u ekipi Čelika imala je Brittney Seymour sa 14 poena i 10 skokova.

U narednom 2.kolu KŽK Čelik BH Telecom je domaćin ekipi ŽKK Kozara.