Ubjedljiv poraz košarkašica Čelika u Banovićima

U utakmici 3. kola bh. košarkaške Lige 12 za sezonu 2024/2025, košarkašice KŽK Čelik BH Telecom (BHT) bile su večeras, 26.10.2024.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK RMU Banovići.

Igrano u SD Banovići, početak u 18,30 sati.

Ubjedljivu pobjedu, u susretu nekadašnjih višestrukih prvakinja BiH, ostvarila je domaća ekipa ŽKK RMU Banovići.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

ŽKK RMU BANOVIĆI – KŽK ČELIK BH TELECOM  95:68 (26:17), (19:17), (31:19), (19:15);

Sudije su bili Seid Nožinović, Nermin Kasumović i Faruk Ališehović, a delegat je bio Nedim Čudić;

Sastav ekipe KŽK Čelik BH Telecom, poeni:

Emina Zukić, Marina Ristić 15, Ajla Selimović (cap) 17, Brittney Seymour 13, Zerina Kadić 18, Nejra Agić, Merjem Halač 3, Dalila Bilić, Emana Pašalić, Džejla Šestić 2. (Trener Aida Kalušić);

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Zerina Kadić sa 18, Ajla Selimović 17, Marina Ristić 15 i

Brittney Seymour 13 poena.

Kod Banovića najefikasnije Quinderia Sadine Byrd 27, Destiny Nicole Bohanon 23 i Ena Šehović 15 poena.

Tok utakmice:

Gostujuće košarkašice Čelika bolje otvaraju utakmicu i imaju vođstvo od 0:6 i 2:8, ali domaće košarkašice prave seriju od 10:0 i prelaze u vođstvo od 12:8, koje više nisu ispuštale do kraja utakmice. Na kraju prve četvrtine je 26:17 za Banoviće. Druga četvrtina je protekla rezultatski izjednačenije,19:17 za domaće, pa je na poluvremenu 45:34 za Banoviće.

Treću četvrtinu domaće su dobile ubjedljivo sa 31:19, te je na kraju tri četvrtine utakmice 76:53 za domaće.

U posljednjoj četvrtini domaće košarkašice su rutinski privele utakmicu kraju, ovu četvrtinu riješile sa 19:15 za konačnih i ubjedljivih plus 27 poena, 95:68.

U ekipi Čelika double-double učinak imala je Brittney Seymour sa 13 poena i 15 skokova, dok je kod Banovićanki to ostvarila Destiny Nicole Bohanon sa 23 poena i 22 skoka.

KŽK Čelik BH Telecom je sada na omjeru od dvije pobjede i jedan poraz.

U narednom 4.kolu košarkašice Čelika su domaćini ekipi OKK Feniks iz Banja Luke.