FOTO: Juniori Čelika u polufinalu Kupa NS FBiH – U revanš utakmici završnice juniorskog Kupa Nogometnog Saveza Federacije BiH, između juniora zeničkog Čelika, osvajača Kupa ZDK i Sloge iz Bosanske Otoke, osvajača Kupa USK, nije bilo pobjednika.

Rezultat: Čelik – Sloga 1:1 (1:0);

Strijelci: 1:0 (Kerim Durmić u 18.’ Za Čelik), 1:1 (Kerim Ramić u 62.minuti za Slogu);

Trener juniora Čelika, Pavle Skočibušić, izveo je dosta izmjenjen sastav i dao je priliku za nastup mladićima sa manjom minutažom u igri.

Donosimo sastav juniora Čelika:

Haris Jupić, Mateo Puđa, Haris Kulovac, Kerim Durmić, Šefik Mujanović, Harun Ibraković, Selim Žuna, Marin Milanović, Edvin Vardo, Kenan Bašić, Adnan Kalabić. (Trener Pavle Skočibušić);

Na klupi Čelika su ostali: Adem Begić (golman), Adis Kadić, Nedim Ferhatović, Asim Čolaković, Edvin Tufekčić, Muhamed Hajdarević, Emrah Skopljak. Utakmica je odigrana na „A“ terenu stadiona Kamberovića polje u Zenici po sunčanom i ugodnom vremenu uz prisustvo 50-ak gledalaca oko stadiona, tj.van tribina stadiona.

Nakon  visoke pobjede favorizovane ekipe Čelika u prvoj utakmici u Bosanskoj Otoci prije 14 dana nad istim protivnikom od 7:0, članom Druge lige FBiH, grupa Zapad, revanš u Zenici je bio samo formalnost, što govori i današnji sastav domaćih i rezultat revanša od samo 1:1.

Iz NK Sloga istakli su srdačan doček i gostoprimstvo za njihovu juniorsku selekciju i za vođstvo Sloge, „te će ovo iskustvo ostati u lijepom sjećanju za cijeli život za sve mlade igrače Sloge“, kažu u NK Sloga Bosanska Otoka. Evo rezultata revanš utakmica završnice juniorskog Kupa FBiH (u zagradi su rezultati prvih utakmica):

Zenica: NK Čelik – NK Sloga (Bosanska Otoka) 1:1 (7:0)

Travnik: NK Travnik – FK Bosna Union 3:1 (0:3)

Mostar: HŠK Zrinjski – NK Troglav 1918  3:1 (1:1)

Banovići: FK Budućnost – Orašje 2:0 (2:4)

U polufinale kupa NS FBiH plasirale su se ekipe: NK Čelik, FK Budućnost Banovići, FK Bosna Union i HŠK Zrinjski.