Poštovani roditelji, draga djeco i simpatizeri našeg Karate klub Perfekt Zenica, protekli vikend smo učestvovali na dva turnira u Tuzli i Živinicama.

Ukupno smo osvojili 16 medalja.

U subotu 12.10.2024.godine učestvovali smo na otvorenom prvenstvu u karateu * Tuzla 2024 *. Turnir je okupio 22 kluba sa 342 prijave i 266 učesnika. Čestitamo Karate klub Sloboda TUZLA za organizaciju i gostoprimstvo.

Naš karate klub Perfekt Zenica je učestvovao sa 2 takmičara i ukupno smo osvojili dvije medalje.

– Hamza Bošnjak je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju u kategoriji kate dječaci 8 godina.
– Merjem Bošnjak je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju u katagoriji borbe djevojčice 11 godina 44+ kg.

U nedjelju 13.10.2024.godine nastupali smo na 5.Kolu karate lige Tuzlanske regije u Živinicama. Turnir je okupio 21 klub sa 513 prijava i 427 učesnika. Iskrene čestitke našim prijateljima KBS “Seiken” Živinice za organizaciju, gostoprimstvo i prijateljski odnos.

Naš karate klub PERFEKT je učestvovao sa 11 takmičara i ukupno smo osvojili 14 medalja.

Prva mjesta i zlatne medalje su osvojili:
– Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g)

Druga mjesta i srebrene medalju su osvojili :
– Buljugić Iman KATE – Dječaci – Oranž pojas (-7 g)

– Smajić Adna BORBE – Djevojčice 10 g. -34kg

Učesničku medalju je osvojila naša takmičarka Kovač Asja u kategoriji kate djevojčice 10 godina, dok je u borbama radila meč za medalju i osvojila 4 mjesto.

Ekipu kluba su predvodili licencirani treneri Ivana Džanković i Nermin Bošnjak.

Iskrene čestitke svim učesnicima, posebno osvajačima medalja i ponosnim roditeljima. Izuzetno smo zadovoljni i ponosni konstantnim napretkom naše djece. Iz turnira u turnir dokazuju da radimo izuzetno kvalitetan karate podjednako u kategorijama kate i borbe.

Zahvaljujemo se roditeljima na punoj podršci koju pružaju djeci, trenerima i klubu.

Naš Karate klub Perfekt Zenica nastavlja sa svakodnevnim treninzima u Osnovna Škola Edhem Mulabdić – Zenica. UPIS NOVIH ČLANOVA je otvoren i pozivamo sve zainteresovane da postanu dio PERFEKT PORODICE i zasigurno jednog od najaktivnijih klubova u našem gradu Zenica. U tekućoj 2024 godini smo nastupali na 34 turnira širom BIH i regiona, ukupno smo osvojili 356 medalja.

Sljedeći vikend putujemo u Banja Luku kod naših prijatelja KK *CASTRA*, zatim vikend poslije idemo u Sarajevo kod Karate klub “Master Sarajevo”, Sarajevo i u Mostar kod KARATE KLUB BJELOPOLJAC. Početkom novembra putujemo na turnir u Novi Sad-Srbija.