Tu nije bio kraj golovima na ovom susretu. Sergej Barbarez je u 68. minuti susreta šansu pružio mladom 19-godišnjem Esmiru Bajraktareviću koji mu se revanširao pet minuta kasnije. Poslao je čudesnu dubinsku loptu za Edina Džeku, a kapiten Zmajeva je rutinski matirao golmana Nizozemske reprezentacije za 3:2.

Napadala je naša reprezentacija poslije toga, ali nije uspjela doći do izjednačenja već je primila još jedan gol i to u 88. minuti čime je potvrđena pobjeda selekcije Nizozemske u ovom meču. Udarac Timbera je izblokirao Gazibegovića nakon čega je intervenisao Vasilj, a lopta je stigla do Weghorsta koji je pogodio praznu mrežu za 4:2.

Do kraja susreta Nizozemci su postigli i peti gol i to preko Xavija Simonsa koji je mrežu Vasilja pogodio u 92. minuti susreta i to uz pomoć jednog od naših reprezentativaca čime je postavljen konačan rezultat susreta.

BiH će u sljedećem kolu već u utorak gostovati u Budimpešti kod Mađarske dok će Nizozemska na svom terenu dočekati selekciju Njemačke.

Rezultat i strijelci:

Nizozemska – BiH 5:2 (Zirkzee 14′, Reijnders 45+2′, Gakpo 56′, Weghorst 88′, Simons 90+2′ / Demirović 27′, Džeko 73′)

Sudija: Donatas Rumšas (LTU)
Pomoćnici: Aleksandr Radiuš (LTU), Dovydas Sužiedėlis (LTU)
4. sudija: Robertas Valikonis (LTU)

SASTAVI

NEDHolandija BIHBosna i Hercegovina
1. Bart Verbruggen (GK) 1. Nikola Vasilj (GK)
4. Virgil van Dijk (C) 2. Nihad Mujakić  izmjena izlazi 68′
5. Nathan Aké  izmjena izlazi 66′ 4. Jusuf Gazibegović  žuti karton 86′
6. Ryan Gravenberch 5. Adrian Leon Barišić
7. Xavi Simons  gol 90′+2 6. Benjamin Tahirović  izmjena izlazi 46′
8. Jerdy Schouten  izmjena izlazi 83′ 7. Amar Dedić
10. Joshua Zirkzee  gol 13′ izmjena izlazi 74′ 10. Ermedin Demirović  gol 27′ žuti karton 76′ izmjena izlazi 83′
11. Cody Gakpo  gol 56′ izmjena izlazi 66′ 11. Edin Džeko (C)  gol 73′
14. Tijjani Reijnders  gol 45′+2 15. Armin Gigović  izmjena izlazi 68′
15. Matthijs De Ligt 16. Denis Huseinbašić  izmjena izlazi 68′
22. Denzel Dumfries  izmjena izlazi 66′ 18. Nikola Katić
IZMJENE IZMJENE
13. Nick Olij (GK) 12. Osman Hadžikić (GK)
23. Mark Flekken (GK) 22. Kenan Pirić (GK)
2. Lutsharel Geertruida  izmjena ulazi 66′ 3. Ifet Đakovac
3. Jurriën Timber  izmjena ulazi 66′ 8. Rade Krunić  izmjena ulazi 46′
9. Wout Weghorst  izmjena ulazi 74′ gol 88′ 9. Haris Tabaković  izmjena ulazi 83′