U utakmici 2. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2024/2025, košarkašice Čelika su bile danas, 19.10.2024.godine, domaćini ekipi ŽKK Kozara iz Bosanske Gradiške. Gradska Arena „Husejin Smajlović“ u Zenici, početak u 17 sati, pred oko 100 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe KŽK Čelik BH Telecom i ekipe ŽKK Kozara zasluženu i očekivanu pobjedu su ostvarile domaće košarkašice Čelika.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama: KŽK Čelik BH Telecom – ŽKK Kozara 83:58 (17:17), (21:11), (24:20), (21:10);

Glavni sudija Namik Fočo, sudija 1 Samir Kadrić, sudija 2 Miralem Kasumović, delegat Nadija Baručija Pelja.

Sastav ekipe Čelika, strijelci, najviše skokova, asistencija: Amna Isaković 8 poena + 9 skokova, Marina Ristić 4 poena + 18 asistencija, Ajla Selimović (cap) 29, Brittney Seymour 18 poena + 10 skokova, Zerina Kadić 5, Marijana Šehovac 8, Merjem Halač 4, Emina Zukić 6, Emana Pašalić, Džejla Šestić, Iman Alić 1; (Trener Aida Kalušić)

Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Ajla Selimović sa 29 i Brittney Seymour 18 poena + 10 skokova; Kod Kozare najefikasnije Nataša Šobot 26, Jelena Tadić 11 i Milanka Škrbić 10 poena;

Tok utakmice: U prvoj četvrtini izjednačena igra i ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a četvrtina je završila neriješeno 17:17. Drugu četvrtinu su bolje odigrale domaće košarkašice i stvorile su dvocifrenu prednost u četvrtini, 21:11 za rezultat na poluvremenu od 38:28. Treća četvrtina je protekla prilično izjednačeno, a završila je sa prednošću Čelika od 24:20, pa je na kraju tri četvrtine utakmice 62:48 za domaće košarkašice. U posljednjoj četvrtini bolja igra domaćih košarkašica Čelika, dobijaju ovu četvrtinu sa 21:10, za konačnih i zasluženih, plus 25 poena u rezultatu, 83:58.

Double-double učinak u današnjem meču ostvarila je košarkašica Čelika, pojačanje u ovoj sezoni, Brittney Seymour sa 18 poena i 10 skokova. Košarkašice Kozare su pružile dostojan otpor favorizovanoj ekipi Čelika. Nakon večerašnje pobjede Zeničanke imaju dvije pobjede u dva susreta. U narednom 3.kolu KŽK Čelik BH Telecom gostuje ekipi RMU Banovići.