Sa utakmice Čelik-Vogošća

Foto: Poraz OKK Čelik u Areni – OKK ČELIK – KK VOGOŠĆA 57:75; Arena u Zenici, početak u 19 sati. Gledalaca oko 450. Sudije: Nožinović, Kasumović i Avdagić (svi uz Tuzle), komesar Marijanović (Zenica).

Uokviru 11. kola A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2015/2016, zenički OKK Čelik bio je domaćin ekipi lidera na tabeli, KK Vogošća iz istoimenog grada. U ovom derbiju zasluženu pobjedu zabilježila je gostujuća ekipa Vogošće.

Rezultat: Čelik – Vogošća 57:75 (14:27), (19:15), (16:13), (8:20);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Dino Alić 16 i Armin Avdibegović 11 poena;
Kod Vogošće najefikasniji su bili: D. Peljto 26 i I. Fazlić 23 poena;

Sastav ekipa i strijelci:

OKK Čelik: M.Keso 3, I. Durmo 5, A. Avdibegović 11, E. Durmić, D.Alić 16, F. Preljević 7, S.Burko, E. Mešinović 9, A. Hadžić 2, H.Bajramović 4, B.Bajramović, K.Fajković. (Trener Damir Zeljković).

KK Vogošća: Holjan 3, Peljto 26, Mrehić, Rešidović, Fazlić 23, Dedović 9, Nicević, Simin 4, Kasun 8, Guhdija, Ademović 2 ; (Trener A.Pašalić);

Zaslužena pobjeda Vogošćana u Zenici nad mladom ekipom Čelika. Od prve minute Vogošćani imaju vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Domaći su uspjeli samo jednom da izjednače na 2:2.

Na kraju prve dionice bilo je +13 poena za goste (14:27) i tada se naslučivao pobjednik u ovom susretu.

Drugu dionicu bolje otvaraju domaći i serijim od 7:0 smanjuju na -6 poena (21:27). U sljedećim minutama je – 4 poena (25:29) za Vogošću. Do kraja dionice gosti, ponovo, idu na +9 poena (33:42), što je i rezultat prvog poluvremena.

Tokom treće dionice domaći su u smanjivali vođstvo gostiju na – 5 do 6 poena (47:52) i (48:52), a u zadnjoj minuti treće dionice na – 3 poena (49:52). Imali su i napad da trojkom izjednače, ali su gosti trojkom otišli na 49:55, što je rezultat nakon treće dionice.

U zadnjoj dionici potpuni raspad Čelikove igre sa previše tehničkih grešaka i komotne igre. Tačnije, od rezultata 49:52, pri kraju treće dionice, domaći su do kraja utakmice postigli samo 8 poena, a gosti 23 poena. Najveća prednost gostiju bila je +22 poena (53:75) u finišu utakmice. Zadnju dionicu gosti su dobili sa 8:20 za konačnih 57:75 za odličnu ekipu Vogošće.

U ekipi Vogošće nezadrživi su bili Peljto i Fazlić u pogađanju Čelikovog koša, kao i u igri.

U izjavi na kraju utakmice trener gostiju Pašalić ističe da su se posebno pripremali za ovu utakmicu i ističe dobru igru Zeničana u pojedinim dijelovima utakmice. Trener domaćih, Damir Zeljković, je čestitao Vogošći na zasluženoj pobjedi i istakao odličnu igru i zasluženo liderstvo Vogošćana na tabeli A1 lige. Napominje da u ekipi mora biti više raspoloženih pojedinaca da bi se moglo „nositi“ sa odličnom ekipom Vogošće.

U ekipi Čelika nedostajali su Bilić (povreda) i Bašić (bez dozvole za nastup).

Ovo je ujedno i posljednja utakmica u prvom dijelu Prvenstva i sada slijedi kratka pauza do 23.januara 2016.godine, kada će OKK Čelik gostovati kod KK Orlovik u Žepču u 12.kolu prvenstva.

Nakon 11.kola podmlađena ekipa Čelika ima skor od 6 pobjeda i 5 poraza.