FOTO: Radionica “Osjeti moj svijet” u OŠ “Musa Ćazim Ćatić” povodom Svjetskog dana svjesnosti o autizmu- U Osnovnoj školi “Musa Ćazim Ćatić” obilježen je 2. april, Svjetski dan svjesnosti o autizmu, kroz interaktivnu radionicu pod nazivom “Osjeti moj svijet”.
Radionica je realizovana u saradnji s udruženjem “Svijet u slikama”, a učenici osmih razreda imali su priliku da se bliže upoznaju s izazovima s kojima se suočavaju osobe s poremećajem iz spektra autizma.
Kroz različite aktivnosti, učenici su stekli razumijevanje o senzornim teškoćama koje prate djecu iz spektra autizma te su imali priliku da kroz simulacije osjete kako svijet izgleda iz njihove perspektive. Cilj radionice bio je povećanje empatije i razumijevanja, kao i podizanje svijesti o važnosti inkluzije u školskom okruženju.
Obilježavanje Svjetskog dana svjesnosti o autizmu kroz ovakve aktivnosti predstavlja važan korak ka društvu u kojem će razumijevanje i inkluzija biti temeljni principi obrazovanja i svakodnevnog života.
Kontakt sa portalom Zenicablog možete ostvariti:
email: info@zenicablog.com
Viber poruke: +387 60 355 8888
Facebook Inbox: https://www.facebook.com/Zenicablog/
Twitter: https://twitter.com/Zenicablog2010
