Neočekivan poraz nogometaša Čelika u Gornjem Rahiću

Ekipa zeničkog NK Čelika je u okviru 7.kola WWIN Prve lige Federacije BiH, danas 29.9.2024.godine, gostovala je u Gornjem Rahiću kod ekipe FK Gornji Rahić. Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Gornji Rahić, fenjeraš na tabeli sa samo dva osvojena boda i gol razlikom 5:15 u proteklih šest kola.

KONAČAN REZULTAT:

FK GORNJI RAHIĆ – NK ČELIK 2:0 (1:0)

Strijelac za Gornji Rahić bio je Amer Softić u 37′ i 80′.

Utakmica je odigrana na stadionu Harf Arena u Gornjem Rahiću po oblačnom i kišovitom vremenu pred oko 400 gledalaca.

Glavni sudija današnjeg meča bio je Ante Padro iz Livna, a pomoćnici A1 Amrudin Zaimović (Novi Travnik) i A2 Samir Mehmedović (Sanski Most). Četvrti sudija bio je Armin Islamović (Sanski Most).

Delegat utakmice bio je Karlo Jurišić iz Posušje, dok je posmatrač suđenja bio Dario Karačić iz Čitluka.

Nakon prvog poluvremena vođsvo domaćih nogometaša Gornjeg Rahića od 1:0. Gol je postigao Amer Softić u 37′ nakon dobijene jedne dubinske lopte u šesnaesterac Čelika, gdje se dobro snašao i snažno pogodio za vođsvo domaćih nogometaša. Nismo vidjeli mnogo prilika u 1.poluvremenu.

U drugom poluvremenu domaćini postižu još jedan gol u 80′ za vođstvo od 2:0. Strijelac je bio, ponovo, Amer Softić, kjoi je izašao sam pred golmana Čelika, Adija Durmu, te ga lako savladao. Ispostavilo se da je ovo i konačan rezultat, 2:0 za fudbalere Gornjg Rahića.

Nakon sedam odigranih kola Čelik je na omjeru od tri pobjede, jedan remi i tri poraza, 10 bodova, gol razlika 8:6, šesto mjesto na tabeli.

U narednom 8.kolu Čelik je domaćin ekipi HNK Tomislav iz Tomislavgrada.

NK Čelik: Adi Durmo (cap), Faris Bajramović (od 46′ Benjamin Ahmetspahić), Harun Vardo, Amar Jusić, Hamza Martinović (od 84′ Danis Tolja), Anes Mašić, Lovro Musa (od 84′ Amer Hodžić), Arman Džanković (od 46′ Nedim Smajlović), Talha Tabaković (od 69′ Marin Popović), Mirza Prguda, Nenad Rašević. (Glavni trener Dario Damjanović, pom treneri Ervin Zukanović i Izudin Kamberović, predstavnik kluba Haris Milak);

Rezerve NK Čelik:

Faris Karić (golman), Amer Hodžić, Marin Popović, Benjamin Ahmetspahić, Nedim Smajlović, Bakir Bašić, Danis Tolja, Eman Babić, Afan Ibraković.

FK Gornji Rahić: Bahor, Dakić, Mazić, Zečić, Mehmedović (cap), Ibrahimbašić, Fačić, Softić, Biserović, Vujić, Kadrić. (Glavni trener Mensur Dedić).