Nogometaši Žepča 1919 uvjerljivom pobjedom protiv Vareša osvojili Kup ZDK

Jučer je na Gradskom stadionu u Žepču odigrano finale Kupa Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona, a za trofej su se borile momčadi NK Žepče 1919 i NK Vareš. Pobjeda je pripala domaćim igračima rezultatom 5:1.

Pred oko dvije stotine gledalaca, od čeka su polovinu činili gostujući navijači, domaća momčad je povela već poslije tri minute igre, a odlično se u prazan prostor ubacio Josip Slišković koji je pogodio gol za 1:0.

Nije dugo trebalo nogometašima Vareša da stvari vrate u egal, a igrala se 9. minuta kad je Božidar Malbašić izjednačio na 1:1.

Nakon jedne ujednačene igre, pad energije u redovima gostiju koriste domaći koji su prebacili težište na igru protivnika, a poslije jedne situacije pred golom Vareša domaći napadač Franjo Adžić je izborio penal, koji je u gol pretvorio Goran Jurić u 35. minuti susreta.

Do odlaska na odmor mreže su mirovale, pa je domaći tim nakon prvih 45 minuta vodio sa 2:1.

Poslije desetak minuta igre u nastavku Franjo Adžić je povisio na 3:1 i već tada je bilo jasno pitanje pobjednika.

Do kraja su Žepčaci s dvije odlične završnice i dva pogotka rezerviste Andreja Bleka stigli do uvjerljive i zaslužene pobjede rezultatom 5:1 i trofeja pobjednika Kupa ZDK.

NK Žepče 1919: Emel Mlačo, Goran Jurić, Andrej Jurić, Tarik Kovač, Emrah Delić, Franjo Adžić, Anton Tadić, Tarik Šijerkić, Dražen Jukić, Ali Babić Josip Slišković. Klupa: Marko Džambo, Mirza Bradarić, Petar Perković, Anes Pehlivanović, Adis Spahić, Mario Jozinović, Jadran Dragić, Andrej Blek. Trener: Zoran Dujaković.

NK Vareš: Senad Spahić, Haris Džafo, Nail Hercegovac, Nedim Šehić, Mirza Ajanović, Muhamed Ahmiš, Sahrudin Hrvat, Božidar Malbašić, Vedad Hajdo, Nedim Rapić, Sanjin Zanović. Klupa: Elmin Rožajac, Vehid Ademović, Kabir Likić, Belmin Šehić, Edin Pezo, Anes Hercegovac, Edin Gondžo, Mihael Krajinović, Amer Mehmedović. Trener: Vernes Brkić.

Autor: Z portal