Poraz košarkašica Jumpera u Mostaru od ekipe „Zrinjski 2010“

U prvoj utakmici 21. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper Taurus bile su, večeras, 28.3.2024.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK „Zrinjski 2010“ u Mostaru. Utakmica je odigrana u dvorani „Bijeli brijeg“ od 20 sati pred oko 100 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe ŽKK „Zrinjski 2010“ i zeničke ekipe KK Jumper Taurus, pobjedu su ostvarile domaće košarkašice Zrinjskog i tako se revanširale Jumperu za poraz u Zenici, jesenas.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK „ZRINJSKI 2010“ – KK JUMPER  TAURUS  75:70 (20:11), (26:19), (12:23), (17:17);

Sastav ekipe KK Jumper Taurus, poeni:

Emira Šehić (cap), Amna Kahrić 20, Elma Feukić 6, Jelena Kapisoda 7, Aleksandra Begenešić 18, Kanita Smajić 11, Almedina Ahmić 8, Lamija Bilić, Sajra Huskanović, Ines Podojak, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pom.trener Vedran Kulalić).

Najefikasnije kod Jumpera Amna Kahrić 20, Aleksandra Begenešić 18 i Kanita Smajić 11 poena.

U redovima ŽKK „Zrinjski 2010“ najefikasnije Sara Herceg 21, Katarina Mihalj 19, Katja Bakalar 16 i Ana Leko 11 poena.

Tok utakmice

Domaće košarkašice Zrinjskog otvaraju utakmicu serijom od 12:0. Bilo je i 15.2, 20:8, a četvrtina  je završilo sa 20:11 za Zrinjski. U drugoj četvrtini prednosr domaćih se povećavala i do plus 18 poena (34:16), a na poluvremenu je 46:30 za domaće.

Treću četvrtinu bolje su odigrale gostujuće košarkašice Jumpera i na minut i 40 sekundi do malog odmora je samo dva poena prednosti za domaće (53:51). Na kraju tri četvrtine utakmice je 58:53 za Zrinjski. Treću četvrtinu Jumper je dobio sa 12:23.

Na početku posljednje četvrtine Jumper smanjuje na 60:58, ali nakon toga domaći ponovo idu na plus 10 poena (68:58) i (71:61). Jumper sada pravi seriju od 0:9 od rezultata 71:61 i samo je jedan poen za Zrinjski (71:70) na minut i 28 sekundi. Do kraja utakmice domaće postižu četiri poena za konačnih 75:70 za Zrinjski.

Double-double učinak u ekipi Jumpera imala je Aleksandra Begenešić sa 18 poena i 17 skokova, indeks korisnosti 25.

Jumper je sada na omjeru od 15 pobjeda i 6 poraza, 36 bodova.

Jesenas u 10.kolu u Zenici Jumper je pobjedio „Zrinjski 2010“ sa 93:86 nakon produžetka od 5 minuta.

U narednom, 22.kolu košarkašice KK Jumper su domaćini ekipi Kozare iz Bosanske Gradiške.

Parovi 21.kola (10. kolo drugog dijela prvenstva)