Remi Tuzla Cityja i Čelika u Tuzli

Ekipa zeničkog NK Čelika je u okviru 9.kola WWIN Prve lige Federacije BiH, danas 12.10.2024.godine, gostovala je u Tuzli kod ekipe FK Tuzla City. Ova derbi utakmica završena je neriješenim rezultatom i svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu. Svoj debi na klupi Čelika imao je trener Dženan Zaimović.

Rezultat:

FK TUZLA CITY – NK ČELIK 2:2 (2:2)

Strijelci: 1:0 Edin Durmiš u 2′, 1:1 Nenad Rašević u 9′, 2:1 Adin Husejinović u 18′, 2:2 Marin Popović u 40. minuti.

Utakmica je odigrana na stadionu Tušanj u Tuzli pred oko 200 gledalaca.

Službena lica na utakmici FK Tuzla City – NK Čelik:

Glavni sudija Emir Spahalić (Mostar), pomoćnici, A1 Senad Aleta (Goražde), A2 Edin Zjakić (Bihać), 4.sudija Armin Islamović (Sanski Most), delegat Nijaz Čehaja (Goražde), posmatrač suđenja Amir Medić (Ključ).

NK Čelik: Adi Durmo, Faris Bajramović (od 46′ Arman Džanković), Kenan Horić (cap), Harun Vardo (od 72′ Amer Hodžić), Amar Jusić, Hamza Martinović (od 90′ Benjamin Ahmetspahić), Anes Mašić, Marin Popović (od 55′ Mirza Prguda), Nedim Smajlović, Talha Tabaković, Nenad Rašević (od 90′ Aladin Isaković). (Glavni trener Dženan Zaimović, pom. treneri Ervin Zukanović i Izudin Kamberović, predstavnik kluba Emir Talam);

Rezerve NK Čelik:

Faris Karić (golman), Amer Hodžić, Aladin Isaković, Lovro Musa, Arman Džanković, Benjamin  Ahmetspahić, Mirza Prguda, Danis Tolja, Eman Babić;

FK Tuzla City:. Fejzić (cap), Trako, Durmiš, Huseinbašić, Ramić, Halilović, Osmić, Šećerović, Husejinović, Spahić, Čivić. (Glavni trener Selver Ahmetović).

Domaći nogometaši Tuzla Cityja dolaze u vođstvo od 1:0 u 2′ preko Edina Durmiša, bivšeg igrača Čelika, nakon odlične dubinske lopte, Durmiš je sam izašao pred Adija Durmu i lako ga savladao.

Čelik ubrzo uspijeva da izjednači na 1:1 u 9′ preko Nenada Raševića, koji, nakon kornera, glavom, iz blizine, postiže gol.

U 18′ domaći su ponovo u vođstvu od 2:1 preko Adina Husejnovića, koji se odlično snalazi na drugoj stativi i nakon odličnog centaršuta sa desne strane glavom matira golmana Čelik, Durmu.

Čelik je uspio izjednačiti na 2:2 u 40′ preko Marina Popovića, povratnika u redove Čelika. Popović se najbolje snašao nakon kornera sa lijeve strane i iz gužve i blizine pogodio gol Tuzla Cityja.

Ovo je bio i rezultat prvog poluvremena, 2:2.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli golove, bilo je pokušaja i šansi sa obje strane, ali je rezultat ostao neriješen 2:2, što je, čini se i najrealniji rezultat u ovom derbiju 9.kola.

Nakon osam odigranih kola Čelik je na omjeru od tri pobjede, dva remija  i tri poraza, 11 bodova, gol razlika 10:8.

U narednom 8.kolu (Odgođeno-izostalo kolo) Čelik je domaćin ove srijede ekipi HNK Tomislav iz Tomislavgrada, od 18 sati.

(8.kolo je odgođeno prethodnog vikenda zbog katastrofalnih poplava koje su zadesile našu zemlju, a naknadno je određen termin nadoknade, srijeda 16.10.2024.godine).