Treća pobjeda kadetkinja BiH na EP u Turskoj, Ena Šehović bila nezadrživa

Kadetska ženska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U16) ostvarila je treću pobjedu u šestoj utakmici na Evropskom prvenstvu B divizije, u Konyi (Turska), u borbi za plasman od 13. do 16. mjesta.

Bh.reprezentativke, selektora Aleksandra Bližnjakovića, bile su bolje od reprezentacije Bugarske rezultatom 68:50   (21:8), (17:13), (10:14), (20:15);

U drugom dijelu prve četvrtine Zmajice prave seriju od 10:0, pa je nakon prve četvtine plus 13 poena za nas (21:8). Druga četvrtina je nešto rezultatski izjednačenija, pa je na poluvremenu plus 17 poena za BiH (38:21).

Treću četvrtinu dobila je Bugarska sa 10:14, pa je nakon tri četvrtine utakmice 48:35 za naše Zmajice.

Posljednju četvrtinu naše Zmajice su odigrale rutinski, čak i povečale prednost na plus 18 poena za konačnih 68:50 za BiH.

Nezadrživa u našoj ekipi bila je Ena Šehović sa 29 poena i indeksom korisnosti 32.

Sve košarkašice iz rostera obje ekipe dobile su priliku da nastupe u današnjem meču.

Sastav reprezentacije BiH i postignuti poeni:

Anđela Bekić 3, Milica Bosnić 8, Asja Džinić 3, Sajra Muminović, Lamija Talić 14, Adna Merdanović 6, Nahla Smajlović, Adna Halilović, Elma Mujezinović 4, Emina Zukić, Ena Šehović 29, Ema Milak 1; (Selektor Aleksandar Bližnjaković, pomoćnik Amel Muratović);

Najefikasnije u našoj reprezentaciji bile su Ena Šehović sa 29 i Lamija Talić 14 poena, dok su kod Bugarske najefikasnije Deyana Stanislavova sa 13 i Fatme Kichukova 9 poena.

Narednu utakmicu Zmajice igraju u subotu, 24.8. od 13,30 sati protiv Islanda za plasman na 13. mjesto.

Inače, u sastavu reprezentacije BiH se nalaze četiri igračice iz Zenice: Sajra Muminović, Lamija Talić, Emina Zukić i Ena Šehović.