Ubjedljiva pobjeda košarkašica KK Jumper Taurus u Banjoj Luci – Feniks „zaleđen“ na – 42

Igrano u SD Obilićevo pred oko 50 gledalaca. Početak u 17 sati.

U utakmici 2. kola bh. košarkaške lige za sezonu 2024/2025, košarkašice KK Jumper Taurus bile su na gostovanju kod ekipe OKK Feniks u Banjoj Luci. Ubjedljivu i zasluženu pobjedu u ovom susretu ostvarila je gostujuća ekipa KK Jumper Taurus.

Konačan rezultat i po četvrtinama:

OKK Feniks – KK Jumper Taurus  45:87 (9:29), (13:19), (9:18), (14:21);

Službena lica: Sudije Slaven Vavan, Miloš Srdić i Aleksandar Prvi Vuruna, delegat Slavenko Babić;

Sastav ekipe KK Jumper Taurus, poeni:

Ema Mačkić 9, Almedina Ahmić 19, Adna Omerdić 18, Amina Smaka 7, Sajra Huskanović (cap), Elma Feukić 5, Kanita Smajić 2, Lamija Bilić 10, Arduana Delić 8, Ines Podojak 9, Hena Krehić; (Trener Eldar Durmić, pomoćni treneri Armel Mujaković i Mirza Demir)

Najefikasnije u ekipi Jumper Taurus bile su Almedina Ahmić sa 19, Adna Omerdić 18 i Lamija Bilić 10 poena.

Kod Feniksa najefikasnije su bile Sonja Miljević sa 19 i Ivana Daković 14 poena;

Na molbu OKK Fenix, KK Jumper Taurus je pristao na zamjenu domaćinstva zbog njihovih obaveza u regionalnoj Waba U15 ligi.

Već nakon prve četvrtine je 20 poena prednosti za zenički Jumper Taurus, 9:29. Domaće košarkašice Feniksa su imale samo početno vođstvo od 2:0 u ovoj utakmici.

Drugu četvrtini domaće košarkašice su odigrale nešto bolje, pa je rezultat na poluvremenu 26 poena prednosti za Jumper, 22:48. U ovom periodu trener Jumpera, Durmić, je dosta rotirao, ali je i ova četvrtina bila u korist Jumpera, 13:19.

U trećoj četvrtini Zeničanke su postigle duplo više poena od domaćih (9:18), pa je rezultat nakon tri četvrtine utakmice 31:66 za Jumper Taurus.

I posljednju četvrtinu dobile su gostujuće košarkašice Jumpera (14:21), te je konačan rezultat 45:87 (+42)

za Jumper Taurus, ubjedljivih i zasluženih.

Sve košarkašice iz rostera obje dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici.

U narednom 3.kolu KK Jumper Taurus gostuje kod ekipe KK Konjic.