Ekipa zeničkog NK Čelika je u okviru 5.kola WWIN Prve lige Federacije BiH, danas 14.9.2024.godine, gostovala u Hadžićima kod ekipe FK Radnik. Utakmica je završena neriješenim rezultatom

KONAČAN REZULTAT:

FK RADNIK – NK ČELIK 1:1  (1:0)

Utakmica je odigrana na gradskom stadionu u Hadžićima pred oko 500 gledalaca po oblačnom i prohladnom vremenu (+ 13*C).

Na kraju prvog poluvremena u Hadžićima. FK Radnik – NK Čelik 1:0. Domaći su postigli gol u 30′ preko Benjamina Šehića nakon odličnog šuta, iskosa sa lijeve strane sa ivice šesnaesterca.

Domaćini igraju sa igračem manje od 16. minute, nakon isključenja Sedina Ramića, zbog grubog i opasnog starta nad igračem Čelika.

Čelik je izjednačio na 1:1 u prvim minutama 2.poluvremena, u 48′, preko Alija Međuseljca. Rezultat se, do kraja, više mjenjao i ostalo je 1:1. Čelik je propustio priliku za novu pobjedu, jer je, gotovo, 75 minuta imao igrača više na terenu.

Nakon pet odigranih kola Čelik je na omjeru od tri pobjede, te po jedan remi i poraz, 10 bodova, gol razlika 8:3, drugo mjesto na tabeli nakon nepotpunog 5.kola. Vodeća Stupčanica je poražena od Bratstva u Gračanici sa 1:0 i ostaje na 12 bodova.

U narednom 6.kolu Čelik je domaćin ekipi FK Radnički iz Lukavca.

NK Čelik: Adi Durmo, Faris Bajramović, Amar Jusić, Ali Međuseljac, Aladin Isaković (cap), Hamza Martinović, Lovro Musa, Nedim Smajlović (od 58′ Arman Džanković), Talha Tabaković (od 72′ Marin Popović), Mirza Prguda (od 58′ Eman Babić), Nenad Rašević. (Glavni trener Dario Damjanović, pom treneri Ervin Zukanović i Izudin Kamberović, predstavnik kluba Emir Talam);

Rezerve NK Čelik:

Faris Karić (golman), Amer Hodžić, Marin Popović, Arman Džanković, Benjamin Ahmetspahić, Bakir Bašić, Danis Tolja, Eman Babić, Afan Ibraković.

FK Radnik: Šutković, Kovačević, Bijelonja, Šarić, Ristić, Kurevija, Rizvo, Ramić, Efendić, Šehić, Beća. (Glavni trener Admir Hasančić);