Vrijedna gostujuća pobjeda košarkašica KK Jumper protiv Jedinstva u Tuzli

U prvoj utakmici 17. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper su bile, večeras, 23.2.2024.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK Jedinstvo iz Tuzle. Utakmica je odigrana u SKPC „Mejdan“ u Tuzli od 19 sati pred oko 50 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe ŽKK Jedinsrvo i zeničke ekipe KK Jumper, vrijednu i zasluženu pobjedu ostvarile su gostujuće košarkašice KK Jumper iz Zenice.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK JEDINSTVO – KK JUMPER  43:65  (7:19), (15:15), (8:12), (13:19);

Sastav ekipe KK Jumper, poeni:

Emira Šehić (cap) 8, Amna Kahrić 17, Elma Feukić 13, Jelena Kapisoda 2, Almedina Ahmić 2, Kanita Smajić, Adna Omerdić 7, Sajra Huskanović, Aleksandra Begenešić 14 p. + 16 skokova, Ines Podojak 2, Hena Krehić. (Trener Eldar Durmić, pom.trener Vedran Kulalić).

Najefikasnije kod KK Jumper Amna Kahrić 17, Aleksandra Begenešić 14 i Elma Feukić 13 poena.

U redovima ŽKK Jedinsvo najefikasnije Džemila Nurkić i Zerina Kurtić sa po 8 poena;

Tok utakmice

Od prve minute vođstvo košarkašica Jumpera od 0:2, zatim 5:12, do 7:19 na kraju prve četvrtine.

Kroz drugu četvrtinu rezultatski izjednačeno, a zaavršila je neriješeno, 15:15, pa je na poluvremenu 22:34 za Jumper. I u trećoj četvrtini domaće su na jednocifrenom broju koševa (8), a gošće iz Zenice su postigle 12, te je na kraju tri četvrtine utakmice rezultat 30:46 za Jumper.

U posljednjoj četvrtini rutinsko odrađivanje posla za Jumperice, četvrtina je završila sa 13:19 za Zeničanke za konačnih i zasluženih plus 22 poena, 43:65 za Jumper.

I jesenas u 6.kolu u Zenici Jumper je pobjedio Jedinstvo sa 71:58.

Double-double učinak u ekipi Jumpera imala je Aleksandra Begenešić sa 14 poena i 16 skokova, indeks korisnosti 26.

Jumper je sada na omjeru od 12 pobjeda i pet poraza, 29 bodova.

U narednom, 18.kolu košarkašice KK Jumper su domaćini ekipi KŽK Čelik BH Telecom u gradskom derbiju.

Parovi 17.kola (6. kolo drugog dijela prvenstva)